Valérie Drost nieuwe directeur-bestuurder Literatuurmuseum/Kinderboekenmuseum
Bart Janssen | 28 mei 2024Valérie Drost (1984) wordt de nieuwe directeur-bestuurder van het Literatuurmuseum/Kinderboekenmuseum. Drost wordt per 1 september de opvolger van Aad Meinderts, die met pensioen gaat.
Valérie Drost is sinds oktober 2022 hoofd Bedrijfsvoering bij het museum. Ze studeerde naast Nederlandse Literatuur ook Kunstbeleid en Management, beide aan de Universiteit Utrecht. Na haar studies werkte ze voor de overheid en was ze onder meer projectleider Cultuur en senior adviseur en programmamanager Economie bij de gemeente Utrecht en hoofd Strategie bij de gemeente Ede.
Een belangrijke taak van de nieuwe directeur wordt het in goede banen leiden van de verhuizing van het museum naar Utrecht, waartoe vorig jaar werd besloten. Het is de bedoeling dat het museum eind 2027 verhuist naar Magazijn De Zon aan de Oude Gracht, het voormalige pand van boekhandel Broese en de Openbare Bibliotheek. Ook de bijdrage die het museum kan leveren aan het vergroten van het leesplezier ziet Drost als een belangrijke taak.
Drost zegt naar aanleiding van haar aanstelling: 'Het Literatuurmuseum/Kinderboekenmuseum vervult een belangrijke rol in het literaire veld: niet alleen zijn we dé bewaarplaats van literair erfgoed, we hebben ook een maatschappelijke taak als leesbevorderaar. We vertellen verhalen van vroeger en nu, prikkelen de fantasie, stimuleren de leesmotivatie, in de wetenschap dat je op de schouders staat van een traditie van schrijvers en verhalenvertellers. Ik ben er trots op dat ik me straks als directeur mag inzetten deze rol te bestendigen en ontwikkelen. Juist omdat in deze tijden van polarisatie het belang van literatuur niet te onderschatten is. Leidinggeven aan dit prachtige museum vind ik bijzonder eervol; ik ben blij met het vertrouwen van mijn collega’s en de Raad van Toezicht.’
Foto Valérie Drost: (C) Eveline van Egdom