
In september 2024 vertrekt de huidige directeur-bestuurder Aad Meinderts (1957) bij het Literatuurmuseum-Kinderboekenmuseum. Meinderts zal dan de pensioengerechtigde leeftijd bereiken. De Raad van Toezicht is inmiddels op zoek naar een opvolger. Meinderts is sinds 2009 directeur van het Literatuurmuseum.
Een belangrijke taak van de nieuwe directeur wordt het in goede banen leiden van de verhuizing van het museum naar Utrecht, waartoe vorig jaar werd besloten. Het is de bedoeling dat het museum eind 2027 verhuist naar Magazijn De Zon aan de Oude Gracht, het voormalige pand van boekhandel Broese en de Openbare Bibliotheek.
Foto: Aad Meinderts (rechts) bij de bekendmaking van de verhuizing naar Utrecht
29 februari 2024
Gunay Uslu is de nieuwe voorzitter van de Raad van Toezicht van de Schrijverscentrale. De CEO van reisorganisatie Corendon en voormalig staatssecretaris van Cultuur en Media volgt Marjolein Moorman op, die onlangs tot lid van de Tweede Kamer werd verkozen.
Uslu heeft ruime ervaring als toezichthouder in de culturele sector. Ze is voorzitter van de Raad van Toezicht van het Nederlands Film Festival en vicevoorzitter van de Raad van Toezicht van de Openbare Bibliotheek Amsterdam. Het afgelopen jaar was ze juryvoorzitter van de Boekenbon Literatuurprijs.
Foto RvT Schrijverscentrale (© Sanne Romeijn) vlnr: Gunay Uslu (voorzitter), Youssef Rahman, Johanna Somers (directeur), Michael Boogaerdt, Anne Rube en Ralph Peters. Niet op de foto: Horia Boutahar.
18 december 2025
Het bestuur van NBD Biblion Gouden Strop is voor de editie 2026 vernieuwd. Marieke Niezen, Soraya Vink, Grietje Braaksma, Ingrid Mulder en René Appel (voorzitter) vormen samen het nieuwe bestuur. Fran van den Bogaert verzorgt het secretariaat rondom de inzendingen en de jury van de twee prijzen.
Foto vlnr: Marieke Niezen, Soraya Vink (penningmeester), Ingrid Mulder (secretaris), Grietje Braaksma, Fran van den Bogaert. René Appel ontbrak op het moment van de foto.
17 december 2025
Per 1 januari 2026 zal schrijfster en filosofe Joke Hermsen aantreden als de nieuwe voorzitter van PEN Nederland, dat enkele jaren zonder voorzitter is geweest. Hermsen zegt als nieuwe voorzitter graag meer aandacht te willen vragen voor het vertaalde werk van vervolgde schrijvers in Nederland, onder meer door in april een jaarlijkse PEN lezing te organiseren. Ook wil ze de samenwerking met de Nederlandse uitgevers van vervolgde schrijvers versterken, en in november, op de dag van de gevangen schrijvers, een breed podium bieden aan hun publicatie in de vorm van lezingen en voordrachten.
16 december 2025
Op 8 december is Eva Wijenbergh gestart als acquirerend redacteur Algemene Non-Fictie bij Kosmos Uitgevers. Na haar bachelor Filosofie en master Redacteur/editor werkte ze sinds 2016 bij Boom Uitgevers, waarvan de laatste vijf jaar als redacteur Geschiedenis en Filosofie. Ze zal zich binnen Kosmos richten op (auto)biografieën, persoonlijke ontwikkeling, reizen en creativiteit.
9 december 2025
Leo van de Wetering stopt met ingang van januari als coördinator evenementen en promotie bij Boekhandel Donner in Rotterdam vanwege zijn pensionering. Hij zal zich in aanloop naar zijn pensioen, in de zomer van 2026, bezighouden met andere werkzaamheden, voornamelijk met het archief van de boekhandel. Hij blijft tot aan zijn afscheid lid van de directie. Van de Wetering was bijna 50 jaar in dienst bij Donner. Binnen de directie van Donner zal Suzanne Hammecher (eind)verantwoordelijk worden voor evenementen, promotie en pers en Eelco Zuidervaart voor commercie Kunst & Wetenschap.
Sinds 1 november 2025 is hij begonnen het stokje over te dragen aan een nieuw evenement- en promotieteam bestaande uit Myrte Leffring (dichter en hoofdredacteur van poëzietijdschrift Awater), Paula van Rooijen (vertaler en sinds 2019 als boekverkoper werkzaam bij Donner) en Lena van Tijen (schrijver, vertaler en sinds 2016 als boekverkoper werkzaam bij Donner).
5 december 2025

Mei Li Vos is de nieuwe bestuursvoorzitter van de Woutertje Pieterse Prijs. Ze volgt hiermee Hans Smit op die de afgelopen twaalf jaar het bestuur voorzat. Mei Li Vos is voorzitter van de Eerste Kamer. Ze is sinds 2019 lid van de Eerste Kamer, daarvoor was ze Tweede Kamerlid voor de PvdA. Ook is ze werkzaam als leerkracht op een basisschool in Amsterdam. Nieuw in het bestuur, dat verder bestaat uit Francien Jonge Poerink en Suzanne van der Beek, zijn ook Martijn David en Roos de Ridder. Zij volgen Daan Beeke en Annelies Harzing op. De Woutertje Pieterse Prijs wordt op zaterdag 11 april 2026 voor de 39e keer uitgereikt in het Literatuurmuseum/ Kinderboekenmuseum te Den Haag.
27 november 2025
Casper Schaaf is onlangss gestart als Project Assistent bij Wintertuin in Nijmegen, waar hij zich gaat bezighouden met het nieuwe platform van Connecting Emerging Literary Artists – CELA, een Europees project dat jonge, getalenteerde schrijvers en vertalers helpt zich verder te ontwikkelen. Schaaf was van maart 2022 tot juni 2025 bedrijfsleider bij boekhandel Broekhuis en daarvoor werkzaam bij onder andere uitgeverij Hollandia.
14 november 2025
Melissa Hendriks is vanaf september werkzaam als Uitgever Boeken bij Mediahuis NRC. Hendriks is sinds 2018 als consultant en sourcing manager betrokken bij Bookchoice en sinds datzelfde jaar eigenaar van B-Strategy. Van september 2021 tot november 2025 was ze binnen VBK werkzaam als uitgever van LAB Uitgevers.
13 november 2025
Op 1 november treden Mayke Keller en Stephanie Kuijpers bij Meulenhoff Boekerij in dienst als Producer.
Mayke Keller heeft hiervoor bij NEMO Science Museum gewerkt als Coördinator Partnerschappen, Evenementen & Communicatie. Daar hield ze zich bezig met fondsenwerving, relatiemanagement, het organiseren van evenementen en het begeleiden van (internationale) museumbezoeken. Ook werkte Keller bij Poetry Circle Nowhere, waar ze als Uitvoerend Producent en Projectcoördinator verantwoordelijk was voor onder meer podium- en mediaproducties, fondsenwerving en marketing en communicatie.
Stephanie Kuijpers-Laumans startte in 2016 haar eigen ondereming: The Project Doctor. Zij ondersteunde ondernemers op diverse vlakken, waaronder social media, DTP, boekhouding, tekstschrijven en agendabeheer. Daarvoor was zij onder andere verantwoordelijk voor het dagelijks management van zangeres Trijntje Oosterhuis. Ook heeft zij ervaring opgedaan als bureauredacteur bij Scripta Media.
Foto: links Stephanie Kuijpers-Laumans; rechts Mayke Keller
30 oktober 2025