Awater Poëzieprijs voor Sasja Janssen

Bart Janssen | 20 januari 2025

De dichtbundel Mijn vader zegt entropie mijn moeder logica (Querido) van Sasja Janssen, heeft de Awater Poëzieprijs 2024 gewonnen. Na Mustafa Stitou is Sasja Janssen hiermee de tweede dichter ooit die de prijs voor een tweede keer in ontvangst mag nemen: eerder werd haar bundel Virgula (2021) bekroond.

Enkele citaten uit de begeleidende juryverslagen: ‘Janssen is in deze bundel zo virtuoos dat je als lezer het gevoel krijgt door de bundel meegesleurd te wor­den. Wat je te zien krijgt is onnavolgbaar, maar er is veel te beleven' en: 'Iedere bundel van Sasja Janssen verschilt sterk van de voorgaande, aan meer van hetzelfde doet zij niet. Tege­lijkertijd is zij altijd direct herkenbaar, zo ook in haar nieu­we bundel.'

37 Nederlandse en Vlaamse beroepslezers (poëziecritici, -docenten en -bloemlezers, medewerkers van o.m. de Volkskrant, Het Parool, De Standaard, De Morgen, Het Liegend Konijn, Poëziekrant en Awater) kozen uit het poëzieaanbod van het afgelopen jaar Janssens bundel als degene die zij het meest waarderen.

Op woensdagavond 5 februari, aan het eind van de Poëzieweek, zal de Awater Poëzieprijs worden uitgereikt in de OBA (Openbare Bibliotheek van Amsterdam, vestiging Oosterdok). De bijeenkomst is gratis toegankelijk.

De Awater Poëzieprijs is de jaarlijkse poëzieprijs van poëzietijdschrift Awater, ter waarde van € 1000, -

Log snel in of word abonnee van Boekblad
  • Dit artikel bevat nog minimaal 0 woorden
Nog geen abonnement op Boekblad?

Profiteer van onze voordelige abonnementen.

Nu abonnee worden