Symposium 'Between Refuge and Refusal'
13 november 2025Op donderdag 13 november vindt in het kader van de jubileumviering van boekhandel Savannah Bay het symposium 'Between Refuge and Refusal' plaats, met sprekers uit Duitsland, het Verenigd Koninkrijk en Nederland.
Het internationale symposium Between Refuge and Refusal; tracing the history of feminist and queer bookstores and publishers belicht de rijke geschiedenis van de vrouwenboekhandels en -uitgevers en hun impact op feministische en queer communities door de jaren heen.
Sprekers zijn: historicus Marijke Huisman over de geschiedenis en impact van Savannah Bay en deHeksenkelder, Jane Cholmeley (mede-oprichter van Silver Moon Bookshop in London), Doris Hermanns (ex-eigenaar van VrouweninDruk en expert van de Women in Print-beweging), Catherine Koekoek (onderzoeker curator en facilitator op het gebied van architectuur, feminisme en politieke geschiedenis) en een nieuwe generatie onderzoekers: Inge Frank van Vught, Noah Littel en Tessa Karsten.
Locatie: University Museum Utrecht, Lange Nieuwstraat 106, 3512 PN Utrecht
Tijd: 13:00 – 18:00
Tickets: 15 euros
Voor meer informatie, zie de website