De Staat van de Europese Literatuur 2026: Georgi Gospodinov

07 mei 2026

Op 7 mei vindt de Staat van de Europese Literatuur plaats met de Bulgaarse schrijver Georgi Gospodinov, winnaar van de International Booker Prize 2023. Hij zal in gesprek gaan over de rol van geschiedenis, herinnering en politiek in de Europese literatuur, over de plaats van de Bulgaarse literatuur in Europa, en over zijn eigen oeuvre.

75380.Georgi_Gospodinov.png

De Staat van de Europese Literatuur is een jaarlijkse lezing door een vooraanstaande auteur of dichter van internationale faam, over de staat van de literatuur en van Europa vanuit het perspectief van de literatuur. Dit jaar vindt 'De Staat', getiteld 'I Narrate, Therefore I Am: Literature as an Antidote to Propaganda', voor de achtste keer plaats. Gospodinov verkent hoe literatuur nog betekenis en empathie kan creëren in een tijd van onzekere toekomsten en gemanipuleerde geschiedenissen.

De Staat van de Europese Literatuur heeft de vorm van een interview tussen Gospodinov en Margot Dijkgraaf, literair criticus, schrijver en journalist, en Jesse van Amelsvoort, docent Moderne Europese letterkunde.

Tijd en locatie: donderdag 7 mei 2026, 20.00 uur, Universiteitsbibliotheek. De voertaal is Engels.

Voor meer informatie, zie hier

Aanmelden kan via dit formulier.

Foto: © Phelia Baruh