Omzet A-boeken in week 28 in Nederland 13,2 miljoen euro
Bart Janssen | 17 juli 2025De A-boekenomzet bedroeg in week 28 2025 (7 t/m 13 juli) in Nederland 13,2 miljoen euro, en in Vlaanderen 4,4 miljoen euro. Dat blijkt uit cijfers van KVB-SMB/GfK.
De A-boekenomzet bedroeg in week 28 2025 (7 t/m 13 juli) in Nederland 13,2 miljoen euro, en in Vlaanderen 4,4 miljoen euro. Dat blijkt uit cijfers van KVB-SMB/GfK.
'Door zijn veelzijdigheid en deskundigheid heeft hij heel veel betekend voor onze uitgeverij.' Dat zei directeur-uitgever Marc Beerens van Boom Filosofie en Boom Geschiedenis vandaag bij de uitvaart van Wouter van Gils.
Uitgeverij Magonia bestaat tien jaar. En al is het steeds moeilijker boeken in de winkel te krijgen, de inmiddels 71-jarige Lex Jansen werkt nog altijd graag met teksten en auteurs. En gaat dus met onverminderd plezier door.
‘Al het blauw van de hemel’ van Mélissa Da Costa (Manteau) staat ook deze week op 1 van de Bestseller 60. Luitingh-Sijthoff (per uitgeverij) en VBK (per concern) hebben de meeste titels in de lijst.
Als er ooit een tijd was om in actie te komen, dan dit tijdperk van generatieve AI. Dat doet de Auteursbond dan ook. De belangenbehartiger van schrijvers merkt ook dat de leden sterk de urgentie voelen.
Jan Peter Wissink, eigenaar van Amsterdam University Press (AUP) en Walburg Pers, heeft de kunstboekenuitgeverij WBOOKS overgenomen van Roelant Hazewinkel, inclusief het Museumtijdschrift.
Wouter van Gils, oud-uitgever en voorzitter van de Mediafederatie, is afgelopen dinsdag op 71-jarige leeftijd overleden.
De fysieke boekhandel had in week 27 (30 juni t/m 6 juli) een marktaandeel van 55%. Dat blijkt uit de weekmonitor van KVB Boekwerk.
Babeth Fonchie Fotchind heeft dit jaar in opdracht van de CPNB het Regenbooggedicht geschreven: 'waar wij'. Dat is zojuist bekend gemaakt in Radio 1-programma 'De Nieuws BV'.
De A-boekenomzet bedroeg in week 27 2025 (30 juni t/m 6 juli) in Nederland 12,4 miljoen euro, en in Vlaanderen 4,4 miljoen euro. Dat blijkt uit cijfers van KVB-SMB/GfK.
Reisboekwinkel De Zwerver in Groningen gaat half augustus dicht. De winkel gaat onder een nieuwe eigenaar wel verder als online boekhandel.
‘Al het blauw van de hemel’ van Mélissa Da Costa (Manteau) staat opnieuw op 1 van de Bestseller 60. Luitingh-Sijthoff (per uitgeverij) en VBK (per concern) hebben de meeste titels in de lijst.
De ReadShop-winkels in Sint-Michielsgestel en Santpoort-Noord gaan dicht. De winkel in Delft gaat verder onder een andere naam. De eigenaar is weg bij ReadShop.