Nieuwe blog: Storytel koopt Overamstel
Bart Janssen | 9 juni 2026Hans Bousie las het nieuws over de overname van Overamstel Uitgevers door Storytel en heeft zo zijn bedenkingen.
Hans Bousie las het nieuws over de overname van Overamstel Uitgevers door Storytel en heeft zo zijn bedenkingen.
Het inclusieve prentenboek 'Dit is Slak' (Gottmer) is een van de genomineerde Nederlandse innovatie op de longlist van Renew the Book. Het gebruik van geuren zet de deur naar de verbeelding open voor kinderen én de ouder die hem of haar voorleest, vertelt de schrijver/illustrator Lotte Meeuwissen.
Boekhandel Roojboek in Venray sluit op 1 augustus definitief de deuren. Na het overlijden van mede-eigenaar Piet Spelt vorig maand is dat eerder dan voorzien.
Lies Scheerlinck en Chris Verhecken hebben overnemers gevonden voor Letters & Co in Deinze. Marjan en Gerard Noorda hebben in Groningen de Bruna verkocht.
'La Dolce Vita' van Jacobien Schumacher, dat 18 juni moet verschijnen, komt niet uit bij Alfabet Uitgevers. Over de reden verschillen auteur en uitgeverij van mening.
Precies 100 jaar geleden werd de verkiezing Best Verzorgde Boeken in het leven geroepen om jaarlijks het beste dat de grafische sector te bieden heeft te belichten. Esther Scholten, directeur Stichting Best Verzorgde Boeken, vertelt over de stand van zaken en 5 uitgevers over de keuzes rond boekverzorging in hun fonds. In 6 delen publiceren we hun visies. Vandaag het laatste deel: Bastiaan Bommeljé van Boekhandel & Uitgeverij Bijleveld.
Overamstel Uitgevers is onderdeel geworden van de Storytel Group. De uitgeverij kan zelfstandig blijven opereren én gebruik maken van de kennis van het Zweedse concern, vertelt algemeen directeur Martijn Griffioen.
Op de Elspeetconferentie werd 'de bestsellerformule' – thema van dit jaar – natuurlijk niet gekraakt. De sprekers zetten wel aan tot nadenken over de mate waarin uitgevers bestsellers proberen te maken. Misschien wel teveel.
De Erdee Media Groep (EMG) in Apeldoorn neemt per 1 januari 2027 Uitgeverij Gebr. Koster over. De boekhandel van Joop en Chris Koster in Barneveld blijft in handen van de familie.
De fysieke boekhandel had in week 22 (25 t/m 31 mei) een marktaandeel van 52%. Dat blijkt uit de weekmonitor van KVB Boekwerk.
Arie Westeneng, Femke Liemburg, Frank Reijgwart, Ingeborg Simonetti en Lotte van Es. Deze boekverkopers – op volgorde van voornaam – staan op de shortlist van de verkiezing Boekverkoper van het Jaar.
Van verschillende AI-toepassingen tot het inclusieve prentenboek 'Dit is slak'. Op de longlist van innovatiewedstrijd Renew the Book prijken zeven uiteenlopende initiatieven.
De A-boekenomzet bedroeg in week 22 (25 t/m 31 mei) in Nederland 10,8 miljoen euro, en in Vlaanderen 3,1 miljoen euro. Dat blijkt uit cijfers van KVB-SMB/GfK.