Max Velthuijs-prijs 2025 voor Annemarie van Haeringen
Maarten Dessing | 1 juli 2025De Max Velthuijs-prijs – de driejaarlijkse oeuvreprijs voor Nederlandse illustratoren van kinderboeken – gaat dit jaar naar Annemarie van Haeringen.
De Max Velthuijs-prijs – de driejaarlijkse oeuvreprijs voor Nederlandse illustratoren van kinderboeken – gaat dit jaar naar Annemarie van Haeringen.
Met de eerste jongeboekverkopersborrel is gisterenavond het jongerennetwerk van de Koninklijke Boekverkopersbond (KBb) van start gegaan. Veertig jonge boekverkopers uit het hele land kwamen samen om met elkaar in gesprek te gaan.
Bruna Reizen moet nog dit jaar een omzet van 24 miljoen euro halen. In 2027 is het target 60 miljoen euro. Dat zegt algemeen directeur Paul Sies van Audax in 'Boekblad magazine' dat deze week verschijnt.
De A-boekenomzet bedroeg in week 15 2026 (6 t/m 12 april) in Nederland 9 miljoen euro, en in Vlaanderen 3 miljoen euro. Dat blijkt uit cijfers van KVB-SMB/GfK.
'Kom maar, kipjes' van Hilde Peters (Leopold) is gekozen tot Prentenboek van het jaar 2027. Het debuut staat centraal tijdens de Nationale Voorleesdagen in januari volgend jaar.
Twee oud-winnaars maken dit jaar opnieuw kans op de Gouden Strop: Marion Pauw en Michael Berg. Hun boeken zijn allebei uitgegeven door Ambo|Anthos, die als enige uitgeverij twee titels bij de laatste selectie heeft.
'Verkeerde afslag' van Nicci French (Ambo|Anthos) komt nieuw binnen op de eerste plek van de Bestseller 60. Meulenhoff Boekerij (per uitgeverij) en VBK (per concern) hebben de meeste titels in de lijst.
Papieren boeken zijn te duur. Dat is een van de conclusies uit het lezersonderzoek dat Renew the Book heeft uitgevoerd. Ook willen lezers meer digitale flexibiliteit.
Eric Herni heeft (voorlopig?) zijn laatste column geschreven. Hij blikt terug op de afgelopen jaren als columnist en boekhandelaar en neemt afscheid van zijn lezers. Ook in de column van Hans Bousie speelt afscheid een rol, het afscheid van Hans Willem Cortenraad als CEO bij Audax.
Op de cover van het nieuwe nummer van ‘Boekenpost’ staat Gaea Schoeters. Haar succesvolle roman ‘Het geschenk’, bekroond met de publieksprijs van de Boon, staat centraal in het leesclubdossier van deze editie.
Audax wordt co-producent van de speelfilm van het artiestenduo De Bevers. Het bedrijf start daarvoor met een nieuw dochterbedrijf: Bruna Entertainment.
De Woutertje Pieterseprijs gaat dit jaar naar 'Atman!' van schrijver Bart Moeyeart en illustrator Mark Janssen. Daarmee gaat de prijs voor het vierde jaar op rij naar een titel van uitgeverij Querido.
In Breda (Princenhage) neemt Boekenhuis Van Leeuwen de plaats in van het gesloten Multiboek. In Putten opent een grote Primera. In Maastricht sluit speelgoed- en boekhandel Twinkel.
De fysieke boekhandel had in week 14 (30 maart t/m 5 apr) een marktaandeel van 50%. Dat blijkt uit de weekmonitor van KVB Boekwerk.