Geraldine te Gussinklo neemt afscheid van Boekblad
Vincent van de Vrede | 1 september 2022Onze zeer gewaardeerde collega Geraldine te Gussinklo heeft per 1 september helaas afscheid genomen van Boekblad. Zij wordt opgevolgd door Bart Janssen.
Onze zeer gewaardeerde collega Geraldine te Gussinklo heeft per 1 september helaas afscheid genomen van Boekblad. Zij wordt opgevolgd door Bart Janssen.
Paulien Cornelisse heeft de NS Publieksprijs gewonnen. Haar boek 'De verwarde cavia. Terug op kantoor' kreeg 25% van de 133.454 stemmen.
De overname van Broese is 'een heuglijke dag', zegt Erik van Doorn. Dat de Utrechtse winkel uitgerekend naar Paagman gaat is 'de gedroomde uitkomst'.
Boekhandel Paagman, met vijf vestigingen in de regio-Den Haag, heeft met terugwerkende kracht per 1 januari dit jaar de Utrechtse boekhandel Broese overgenomen van Sandra en Erik van Doorn.
‘Het ultieme geheim’ van Dan Brown (Luitingh-Sijthoff) keert terug op 1 in de Bestseller 60. Luitingh-Sijthoff en MeulenhoffBoekerij (per uitgeverij) en VBK en WPG (per concern) hebben de meeste titels in de lijst.
Onder veel mediabelangstelling is vandaag de start aangekondigd van een nieuwe schoolboekenuitgeverij: Neon – een coöperatie van op dit moment naar eigen zeggen 'meer dan zestig schoolbesturen'.
Follow the Money heeft de vertaalrechten van 'Geld genoeg, maar niet voor jou' van Thomas Bollen verkocht aan Duitsland en Spanje. Het is voor de uitgeverij de eerste internationale rechtendeal.
Boek- en kantoorvakhandel Sikkers in Drunen en boekhandel Jacobs Boeken en Meer in Wijhe gaan eind dit jaar dicht. Beide winkels zijn afgelopen zaterdag met de uitverkoop begonnen.
Uitgeverij Lannoo is in Vlaanderen gestart met een proef met automatische video-reviews. De uitgeverij werkt hiervoor samen met het AI-platform HappyClient.
De vestiging van Bruna in Zeewolde heeft faillissement aangevraagd. De vestiging van ReadShop in Roosendaal gaat na Kerst dicht.
Ingrid Meurs vertrekt per 1 januari bij uitgeverij Orlando. Haar afscheid heeft geen gevolgen voor de koers van het bedrijf, zegt Jacqueline Smit, die de uitgeverij blijft leiden.
Alle Vlaamse en Waalse organisaties in het boekenvak hebben een open brief gestuurd naar de Belgische regering en de voorzitters van de coalitiepartijen om te protesteren tegen een mogelijke btw-verhoging.
Wat vond de Boekverkoper van het Jaar het belangrijkste nieuws van oktober? Voor Lisette Lanting van Roodbeen in Nijkerk is dat onder meer het onderzoek naar de betekenis van de boekhandel. 'Daar kun je verder mee.'
De vijfde editie van Boektopia heeft opnieuw een recordaantal bezoekers getrokken. Er kwamen 61.450 mensen van 25 oktober tot en met 2 november naar Kortrijk Xpo.