EMG neemt uitgeverij Gebr. Koster over
Maarten Dessing | 5 juni 2026De Erdee Media Groep (EMG) in Apeldoorn neemt per 1 januari 2027 Uitgeverij Gebr. Koster over. De boekhandel van Joop en Chris Koster in Barneveld blijft in handen van de familie.
De Erdee Media Groep (EMG) in Apeldoorn neemt per 1 januari 2027 Uitgeverij Gebr. Koster over. De boekhandel van Joop en Chris Koster in Barneveld blijft in handen van de familie.
Op de Elspeetconferentie werd 'de bestsellerformule' – thema van dit jaar – natuurlijk niet gekraakt. De sprekers zetten wel aan tot nadenken over de mate waarin uitgevers bestsellers proberen te maken. Misschien wel teveel.
De fysieke boekhandel had in week 22 (25 t/m 31 mei) een marktaandeel van 52%. Dat blijkt uit de weekmonitor van KVB Boekwerk.
Arie Westeneng, Femke Liemburg, Frank Reijgwart, Ingeborg Simonetti en Lotte van Es. Deze boekverkopers – op volgorde van voornaam – staan op de shortlist van de verkiezing Boekverkoper van het Jaar.
Van verschillende AI-toepassingen tot het inclusieve prentenboek 'Dit is slak'. Op de longlist van innovatiewedstrijd Renew the Book prijken zeven uiteenlopende initiatieven.
De A-boekenomzet bedroeg in week 22 (25 t/m 31 mei) in Nederland 10,8 miljoen euro, en in Vlaanderen 3,1 miljoen euro. Dat blijkt uit cijfers van KVB-SMB/GfK.
Lieke Marsman is gisteren overleden aan de gevolgen van kanker. Dat meldt uitgeverij Pluim, dat haar poëzie, romans en essays publiceerde.
'Het droompad' van Twan Huys (Prometheus) stijgt deze week naar 1 in de Bestseller 60. A.W. Bruna, Prometheus, Luiting-Sijfhoff én Ambo|Anthos (per uitgeverij) en VBK (per concern) hebben de meeste titels in de lijst.
Het is niet gelukt om een opvolger te vinden voor boekhandel Amesz in Rotterdam. De winkel sluit nu definitief eind september. Voor de Bruna in Ouddorp zijn wél nieuwe eigenaren.
De Auteursbond is 'bezorgd' over de gevolgen die de overname van Overamstel door Storytel heeft voor auteurs. Het samenvoegen van uitgeverij en audio- en e-streamingdienst kan hun positie 'verzwakken'.
Precies 100 jaar geleden werd de verkiezing Best Verzorgde Boeken in het leven geroepen om jaarlijks het beste dat de grafische sector te bieden heeft te belichten. Esther Scholten, directeur Stichting Best Verzorgde Boeken, vertelt over de stand van zaken en 5 uitgevers over de keuzes rond boekverzorging in hun fonds. De komende tijd publiceren we in 6 delen hun visies. In deel 5 Astrid Vorstermans van uitgeverij Valiz.
'Het waren toch mijn ouders' van Annemieke Waaldijk en Robert Vinkenborg (De Kring) mag deze week gewoon verschijnen. Dat heeft de voorzieningenrechter vanmiddag bepaald.
Wat vond de Boekverkoper van het Jaar het belangrijkste nieuws van mei? Voor Lisette Lanting van Roodbeen in Nijkerk in de eerste plaats de bekroningen en nominaties. Ook kijkt ze vooruit naar de Literaire Tas.