De Nederlandse Boekenbon brengt eind april een eenmalige bon uit met het gezicht van Karin Slaughter. De organisatie werkt hiervoor samen met haar uitgeverij: HarperCollins.
Gerda Blees staat op de shortlist van de International Dublin Literary Award met haar roman 'We Are Light'. Met een hoofdprijs van 100.000 euro is het een van de hoogst gedoteerde prijzen ter wereld voor een boek.
'Kleine Aap' van Mies van Hout (Hoogland & Van Klaveren) is verkozen tot Prentenboek van het Jaar. In de Prentenboek top 10 staan vier titels van Gottmer.
Singel Uitgeverijen en Pim Lammers sommeren Civitas Christiana alle onwaarheden over de auteur te verwijderen. Geeft de ultraconservatieve organisatie hier geen gehoor aan, dan volgt een kort geding.
‘Hèhè’ van Paulien Cornelisse (CPNB) staat ook in de tweede week van de Boekenweek op 1 in de Bestseller 60. Meulenhoff Boekerij en Luitingh-Sijthoff (per uitgeverij) en VBK en Lannoo (per concern) hebben de meeste titels in de lijst.
Safae el Khannoussi en Aline Sax hebben De Boon gewonnen voor respectievelijk 'Oroppa' (fictie en non-fictie) en 'Wat ons nog rest' (kinder- en jeugdliteratuur).
Veertien letterenorganisaties protesteren tegen de lastercampagne van de ultraconservatieve organisatie Civitas Christiana gericht tegen tien kinderboeken.
Er waren dit jaar een recordaantal Nederlanders op de RISE Bookselling conferentie. Nu de volgende editie níét samenvalt met de Boekenweek, kunnen het er in 2026 in Verona nog meer zijn.
Wat doen boekhandels met AI? Hoe zetten winkels non-books in om het eigen merk te promoten? Ook op dag 2 van de RISE Bookselling Conference in Riga konden boekverkopers hun eigen vragen spiegelen aan internationale antwoorden.
De RISE Bookselling Conference vindt dit jaar plaats in Riga. Op dag 1 was een centrale vraag: wat kunnen boekhandels doen om het lezen te bevorderen?
Als trouwe volger van de website van Boekblad zou je soms bijna moedeloos worden van de stroom berichten over boekhandels die de deuren moeten sluiten, vaak omdat er geen overnamekandidaat gevonden kan worden. Maar er zijn ook voorbeelden van boekhandels die wel een doorstart weten te maken. De komende vier weken elke maandag een deel uit het artikel 'Vier nieuwe eigenaren over het eerste jaar. Geslaagde overnames, (meestal) blije klanten’, dat eerder verscheen in Boekblad nr 2 2025. In deel 1 komt Anouk Storteler van boekhandel Veenendaal in Amersfoort aan het woord.
Boekhandel Blokker in Heemstede boekte dit jaar een omzetplus van maar liefst 20% – vooral dankzij de verlenging van de Boekenweek.
Abonnees van e- en audioboekplatformen zijn fervente lezers. Zij lazen het afgelopen jaar gemiddeld 16 e-boeken, 8 luisterboeken en 15 papieren boeken. Bij elkaar: 39 boeken.