22 september 2026: 17 september: netwerkbijeenkomst Institut Francais NL
Franse, Nederlandse en Vlaamse uitgevers en andere professionals uit het boekenvak kwamen op 17 september bijeen bij het Nederlands Letterenfonds in Amsterdam voor een netwerkborrel in het kader van Trajets Croisés 2026. Het programma, georganiseerd door het Institut français NL, de Franse ambassade in België en France Livre, heeft als doel de samenwerking en uitwisseling tussen de drie boekenmarkten te versterken.
De bijeenkomst vormde de afsluiting van een driedaags werkbezoek van tien Franse uitgevers, onder meer van Albin Michel, Flammarion, Éditions du Seuil en CNRS Éditions. Tijdens het bezoek stonden zakelijke ontmoetingen, vertaalrechten en nieuwe samenwerkingen centraal. Ook werden boekhandels, uitgeverijen en het NIAS bezocht.
In hun speeches tijdens de bijeenkomst benadrukten Romkje de Bildt, directeur Letterenfonds, en François Croquette, directeur van het Institut Français NL, het belang van vertalingen en internationale contacten. De belangstelling voor Nederlandse literatuur in Frankrijk groeit. Trajets Croisés moet bijdragen aan meer vertalingen, rechtenverkopen en langdurige professionele relaties tussen Frankrijk, Nederland en België.