Galgut wint Booker, Sarr Prix Goncourt
Maarten Dessing | 4 november 2021Damon Galgut heeft de Booker Prize gewonnen, Mohamed Mbougar Sarr de Prix Goncourt. De eerste is al in vertaling verschenen, van de tweede zijn de rechten inmiddels aangekocht.
Damon Galgut heeft de Booker Prize gewonnen, Mohamed Mbougar Sarr de Prix Goncourt. De eerste is al in vertaling verschenen, van de tweede zijn de rechten inmiddels aangekocht.
Het collectief Boektokkers van 12 Nederlandse en Vlaamse ‘boek-influencers’ biedt TikToks aan aan de bibliotheek en de boekhandel. Op abonnementsbasis kunnen boekhandels video’s inkopen om de TikToks op schermen in de winkel te vertonen. ‘Boekhandels willen graag “iets” met TikTok doen; op deze manier kunnen ze er laagdrempelig op instappen’, aldus initiatiefnemer Antina van der Veen.
Roelof ten Napel heeft De Grote Poëzieprijs 2022 gewonnen voor zijn bundel 'Dagen in huis' (Hollands Diep). Dat maakte de jury vrijdagavond bekend in radioprogramma Opium.
De fysieke boekhandel had in week 18 (2 t/m 8 mei) een marktaandeel van 56%. Dat blijkt uit de weekmonitor van KVB Boekwerk.
De Eisma Media Groep neemt de Uitgeverij Jongbloed over. De medewerkers zetten het fonds integraal voort als Jongbloed Christelijke Media.
De A-boekenomzet bedroeg in week 18 (2 t/m 8 mei) in Nederland 11,8 miljoen euro, en in Vlaanderen 3,6 miljoen. Dat blijkt uit cijfers van KVB-SMB/GfK.
De Schrijverscentrale gaat actief op pad om schrijvers te laten spreken over actuele maatschappelijke thema's. De organisatie die bemiddelt bij schrijversoptredens start daarom het programma 'Schrijvers over thema's.'
Jeroen Brouwers is vanochtend na een kort ziekbed overleden, meldt zijn uitgeverij Atlas Contact. De schrijver, een van de meest gelauwerde literatoren van het taalgebied, is 82 jaar geworden.
‘Roadtrip’ van Suzanne Vermeer (A.W. Bruna) handhaaft zich op 1 van de Bestseller 60. Meulenhoff Boekerij en Prometheus (per uitgeverij) en VBK (per concern) hebben de meeste titels in de lijst.
Mercis, die tot nu toe uitsluitend Dick Bruna-uitgaven publiceerde, gaat boeken uitgeven van het label Little Dutch, dat producten ontwerpt voor baby's, peuters en kleuters. Op 30 mei verschijnen de eerste titels.
'Mevrouw mijn moeder' van Yvonne Keuls staat in november dit jaar centraal tijdens Nederland Leest. 'De regels van drie' van Marolijn Hof is het geschenkboek van Nederland Leest Junior.
Het was voor velen een verrassing: ‘Wormmaan’ van Mariken Heitman won gisteren de Libris Literatuurprijs. Boekhandelaren vrezen dat de titel geen groot publiek zal vinden. ‘Maar misschien is de boekhandel nu wel aan zet, om er toch een succes van te maken.’
Boekhandelaar Sem Anne van Dijk zocht uit hoe de Bestseller60 werkt, collega-boekhandelaar Eric Herni 'voelt zich steeds meer een echte boekhandelaar' en jurist Hans Bousie leest dezer dagen alleen nog maar boeken, geen kranten.
Singel Uitgeverijen, VBK en WPG zijn mede-initiator van een eigen streamingplatform. Via Fluister willen ze onder andere de zichtbaarheid van hun auteurs in het audiolandschap vergroten.